Listonosz św. Brata Alberta

Jeśli chcą Państwo być informowani o aktualnościach i wydarzeniach w placówkach św. Brata Alberta prowadzonych przez Koło Wrocławskie TPBA, to prosimy o wpisanie swojego adresu e-mail:

Zmarł o. Zdzisław Szymczycha SS.CC. — dawny kapelan Schroniska na Tarnogaju
Autorstwo / redakcja: adm-ok   
czwartek, 24 września 2020 09:15

Ze smutkiem zawiadamiamy o śmierci naszego Przyjaciela i wieloletniego Duszpasterza — ojca Zdzisława Szymczychy, sercanina, do 2009 roku kapelana Schroniska św. Brata Alberta dla Bezdomnych Mężczyzn na Tarnogaju.   Ś.p. ojciec Zdzisław zmarł 23 września 2020 w szpitalu w Oławie po ciężkiej chorobie.   Jego pogrzeb odbędzie się w sobotę 26 września 2020 w Starym Wielisławiu w Kotlinie Kłodzkiej — szczegóły w nekrologu.

Żegnamy Zmarłego z ogromną wdzięcznością — za świadectwo wiary, posługę sakramentalną, wsparcie niesione osobom bezdomnym, wolontariuszom i pracownikom schronisk, towarzyszenie i przewodzenie naszym pielgrzymkom.   Ś.p. ojciec Zdzisław przekazywał słowo Boże z radością i pasją.   Pozostaje żywy w naszej pamięci i modlitwie…

 

Źródło:  http://www.polanicasercanie.pl/aktualnosci/aktualnosci/67641/nekrolog

 

Wspominając posługę ś.p. ojca Zdzisława w Towarzystwie Pomocy im. św. Brata Alberta pragniemy zilustrować to nauką rekolekcyjną, jaką w Schronisku na Tarnogaju wygłosił w adwencie 2018:

 

Jeżeli masz przekonanie o słuszności podejmowanych przez nas działań, prosimy Cię o wsparcie:

Przelew online

 
 

Nowości na naszych kanałach YouTube
 

Nasze wpisy na Facebooku

 
 
-->